Epson EH-TW3200

Lichoběžníková korekce
vertikální a horizontální
Tichý režim

• , zakoupeno v Alza.cz

• Naprosto skvělý obraz, hlavně pokud máte dobré plátno a díváte se večer.
    • Lens shift v kombinaci se zoom považuji za geniální funkci.
    • Větší rozměry. Jinak zatím žádná negativa.

V této kategorii projektorů považuji za velmi slušný výsledek poměru cena / výkon. Určitě budu vždy další projektory kupovat opět s funkcí lens shift.

• , zakoupeno v KASA.cz

• Kvalitní obraz i na nerovné bílé panelákové stěně.
    • Lens-shift: projektor mám zatím v rohu místnosti a obraz promítám do středu protější stěny.
    • Snadná instalace: připojil jsem HDMI, vycentroval obraz, zaostřil a už to hrálo.
    • Mám nastavenou uhlopříčku zhruba 3,5 metrů a pořád jsem z toho unešenej.
    • V ECO módu trochu hučí, ale jde si zvyknout a většinou mám zvuky filmu hlasitější, než je hučení projektoru. NORMAL mód hučí mnohem víc, ale rozdíl v obrazu je při zatemněné místnosti minimální, takže ho nepoužívám. Ve dne a v nezatemněné místnosti vám NORMAL mód nepomůže. Chce to žaluzie a zatemňovací závěsy (mají je za pár stovek v IKEA).

Viděl jsem na něm asi 5 filmů a ano, tohle je teprve to pravé domácí kino. Myslím, že za cenu odpovídající dvěma kvalitním televizím, se rozhodně vyplatí. Myslete však na to, že čím větší obraz nastavíte, tím kvalitnější zdroj obrazu potřebujete - DVD bude na 3,5 metrech vypadat hnusně, 720p rip už celkem ujde, ale to pravé získáte až z BluRay nebo kvalitních, objemných ripů (žádné 1,5 GB 1080p). Obraz lze ale snadno zmenšit i na velikost běžné televize a pak už tu zhoršenou kvalitu zdroje smažete.

• , zakoupeno v IT Děčín, s.r.o.

• - perfektní obraz i na ne příliš rovnou bílou zeď
    • - opravdu tichý
    • - možnost jednoduchého posuvu obrazu ve všech směrech
    • - snad jen velikost

Jsem maximálně spokojen.Rozhodoval jsem se mezi 150 cm plazmou a tímto a určitě jsem udělal dobře, že jsem koupil projektor.Obraz o úhlopříčce 320 cm je mnohem lepší :-).
    Kvalitou bych řekl, že bude obraz lepší než v kině (až mi dojde rámové plátno).Na zdi je to dost srovnatelné...

Nativní rozlišení
vertikální a horizontální
Tichý režim

LCD projektor Epson EH-TW3200, 1800 ANSI, 25000:1, Full HD

V11H416040LW

Projektor pro milovníky her i filmů

Projektor s Full HD rozlišením a vysokou kvalitou obrazu pro hraní her nebo pro filmový zážitek jako z kina a to i za denního světla. Jeho instalace je snadná díky nastavitelnému objektivu a zoomu.

Ponořte se s tímto projektorem s vysokým rozlišením (HD) do svých oblíbených her, sportů a filmů. Hladké, živé zobrazení s vynikajícím jasem a rozlišením dává obrazu výjimečnou čistotu i za denního světla. Jeho nastavení je díky nastavitelnému objektivu a zoomu snadné. Připojte ho ke své herní konzoli, Blu-ray přehrávači a set-top boxu a připravte si skutečně intenzivní zážitek přímo u sebe v obýváku.

• Zábava s velkou projekcí: Zažijte plné HD rozlišení 1080p při úhlopříčce obrazu až 300 palců (7,6 m).
  • Jasný, zářivý obraz: Vychutnejte si obraz vysoké kvality i za denního světla díky technologii Epson 3LCD a barevnému světelnému výstupu 1 800 lumenů.
  • Snadná instalace: Dosáhnout dokonalého obrazu je díky plně nastavitelnému objektivu a zoomu rychlé a snadné.
  • Široké možnosti připojení: Projektor lze pomocí 2 HDMI vstupů připojit k set-top boxům, DVD/Blu-ray přehrávačům a herním konzolím.
  • Vysoká užitná hodnota za rozumnou cenu - Cenově dostupná zábava ve vysokém rozlišení (HD)
  • Vysoká kvalita obrazu - Technologie Epson 3LCD pro přirozené barvy

• HDMI vstup (projektory): Ano
  • Hlučnost (projektory): 26 - 30 Db
  • Nativní poměr stran obrazu (projektory): 16:9
  • Reproduktory (projektory): Ne
  • Rozlišení (projektory): 1080p (1920x1080)
  • S-video vstup (projektory): Ano

Objektivu manuální nastavení ohniska

• Lampa Přístroj: 200 W UHE (E-TORL) - Lampa
  • provozní hodiny: - 4000 hodina

Optické vlastnosti

Keystone-korekura (digitál.): ± 96 ° (vertikál.) ± 47 ° (horizontál.)

• Světlost obrazu: 1800 ANSI Lumen
  • Poměr kontrastu: 25000:1
  • Rozměry Standard: 390 x 450 x 145 mm (š x h x v)
  • Operational: 390 x 450 x 145 mm (š x h x v)

Hmotnost 7.3 kg

Dálková obsluha + batteries

Power Cable

Příručka pro uživatele

• - perfektni obraz
    • - vyborna moznost nastaveni velikosti a pozice obrazu
    • - nekvalitni produkt
    • - po urcite dobe se zacne projevovat blikani obrazu (neni to jen u meho kusu, je to vseobecny problem tohoto typu projektoru)
    • - zaroven s blikanim se objevuji skvrny v obraze (nejdriv se mi na 1/4 obrazu z prava zobrazoval zeleny pruh, nyni po oprave a vymene za novou lampu mam ruzove skrvny po celem obraze)

Popisuji zde realne zkusenosti po urcite dobe pouzivani i vyuziti autorizovaneho servisu, ne jen rozcarovani po chvili nakupu a pouzivani, ktere jsou vesmes nepouzitelne, protoze se s nimi nakupujici "jeste" poradne nesetkali.

Za sebe osobne projektor nedoporucuji! Sice za ty penize nic lepsiho, co se tyce kvality obrazu nesezenete. Bohuzel po nejake dobe se projektor rozbije tak, ze je sledovani stejne nekoukatelne a projektor je nepouzitelny. Nepomaha ani prepnuti do full rezimu z eco, jak obcas radi v diskuzich.

Po roce odesla uplne lampa, vymenena v ramci zaruky (mate pravo ale jen na jednu vymenu lampy). Po te se zacalo objevovat zminene blikani a zeleny pruh. Mesic po skonceni zarucni lhuty odesla uplne i tato lampa. Musel jsem tedy na sve naklady za nemale penize poridit novou lampu a po cca 3 mesicich opet stejny problem, blikani a ruzove skvrny po celem obraze.

Vsechny reklamace reseny v autorizovanem servise Dileris v Pardubicich. Vzdy vymena za originalni prislusenstvi. Navic vam v pozarucni oprave na originalni lampu od Epsonu daji jen 3 mesicni zaruku na tuto lampu, jak prihodne.

Problem ohledne blikani obrazu vcetne videa: https://www.google.cz/webhp?sourceid=chrome-instant&ion=1&espv=2&ie=UTF-8#safe=off&q=epson+eh+tw3200+flickering

Odkaz primo na AVforum kde se tento problem resi: https://www.avforums.com/threads/epson-tw3200-3600-owners-thread-part-3.1549172/page-9

• - vynikající obraz
    • - 3LCD (netrpí duhovým efektem)
    • - velmi slušné podání barev, proti DLP ale horší černá
    • - tichý
    • - lensshift
    • - největší slabinou je prach, který se dostává dovnitř a je patrný v obraze, bohužel prakticky není cesty jak tomu zabránit, filtr čistím, prachu na něm bývá minimum, přesto se prach dostává do projektoru - vyčistí pouze specializovaný servis
    • - dražší lampy
    • - rozměry a hmotnost

Na projektoru mi skutečně vadí jen prach, který se dostává dovnitř a způsobuje skvrny v obraze, mnoho jich není, zpravidla stačí jednou za rok a půl nechat vyčistit, ale asi by to stálo za úvahu ve změně konstrukce. Obrazově je v dané cenové kategorii rozhodně špičkový a nevím o jiném projektoru, který by se s ním mohl měřit.

• , zakoupeno v Alza.cz

• Naprosto skvělý obraz, hlavně pokud máte dobré plátno a díváte se večer.
    • Lens shift v kombinaci se zoom považuji za geniální funkci.
    • Větší rozměry. Jinak zatím žádná negativa.

• , zakoupeno v KASA.cz

• Kvalitní obraz i na nerovné bílé panelákové stěně.
    • Mám nastavenou uhlopříčku zhruba 3,5 metrů a pořád jsem z toho unešenej.

• Kvalitní obraz
    • Žádné závady na obrazu
    • Nedochází k rozpadu barev při pohybu hlavou
    • Černá barva je přijatelně černá (a to projektor neobsahuje systém pro úplně černou černou)
    • Dostatečný jas i na velké ploše (4m uhlopříčka) - stačí šero, nemusí být úplná tma (ovšem je-li jasno, obraz je slabý, určitě zatemnit místnost)
    • Velmi snadné a přesné zarovnání obrazu, poměrně robustní uchycení objektivu
    • Ovladač funguje ze všech stran a úhlů
    • Velmi jednoduché zařízení - v jednoduchosti je síla
    • Lze zapnout podsvícení tlačítek ovladače
    • Při ECO režimu je hlučnost OK, ikdyž jsem čekal nižší (nemám srovnání s jinými projektory)
    • po zapnutí je projektor vždy (anebo s tím neumím ještě) ve výchozím nastavení, ale je tam tlačítko pro uložení nastavení do paměti.
    • Ovladač je příliš velký a ošklivý a má gumové tlačítka, naštěstí ovladač není moc často potřeba.
    • Při vypnutém ECO režimu je hlučnost na můj vkus dost vysoká, ale při zapnutém zvuku to stejně není slyšet - notebook dělá větší kravál.
    • Větší rozměry - chce to velkou místnost :-)
    • Výrobcem doporučený stropní držák je docela drahý

Dobrý poměr Cena/Výkon
    Projektor jsem nikdy nevlastnil a s tímto jsem spokojen
    Výhodou i nevýhodou je chudá konektorová výbava, ale díky tomu může být cena takto nízko a taky v projektoru není přehnaná inteligence, která by mohla být jenom na obtíž.

• Kvalita obrazu
    • 1080p/24
    • Lens shift

Lepší projektor za tyto peníze nenajdete :)
    Při projekci ve dne doporučuji zatemnit místnost závěsy blackout.
    Nezapomínejte na to, že 3LCD technologie je náročnější na údržbu a prachový filtr častěji čistěte stlačeným vzduchem. Snížíte tak riziko znečistění LCD panelů prachovými částečkami=modré, červené nebo zelené body v obraze. Pokud se vám tyto flíčky objeví, nezbývá, než poslat projektor k profesionálnímu vyčištění do autorizovaného servisu, než se vám tento prach na panelech připeče).

• Můj první projektor. Vybíral jsem dlouho a zatím velká spokojenost.
    • -je to obr, ale v eco režimu takřka nehlučný
    • -výborný obraz i při promítání na bílou zeď ( samozřejmě musí být zatemněno)
    • -výborný obraz i v HD rozlišení
    • -lens Shift - naprosto výborná věc
    • -režimy nastavení
    • -přehledné menu, naštěstí v češtině
    • - bez českého návodu

Doporučuji, na filmy rozhodně lepší než TV. Pouštěl jsem zatím ukázky (Avatar - blu-ray :)) ) všem návštěvám a všichni byly nadšení. Prostě domácí kino.

• , zakoupeno v IT Děčín, s.r.o.

• - perfektní obraz i na ne příliš rovnou bílou zeď
    • - opravdu tichý
    • - možnost jednoduchého posuvu obrazu ve všech směrech
    • - snad jen velikost

• , zakoupeno v ePROTON.cz

• Full HD za 20000 Kč, no nekupte to !!!
    • Hlučnost minimální ( díky velkým rozměrům)
    • Velké rozměry ( kvůli nízké hlučnosti )

Velmi solidní projektor, nejlevnější v kategorii Full HD 3LCD, velmi tichý, lampa s dlouhou životností, brilantní obraz.

• , zakoupeno v AB COM CZECH

• Full HD
    • Lens shift
    • Kvalita obrazu diky 3x LCD
    • Srovnatelny s mnohem drazsimi projektory
    • Spousta konektoru
    • Rozmerove trochu vetsi, je treba s tim pocitat

Projektor sem vybral na zaklade recenzi a doporuceni znameho. Dle meho nazoru kvalitnejsi a hlavne vetsi obraz nez TV ve stejne cenove kategorii. Promitam na sedou zed obraz o uhlopricce cca 4m a naprosta spokojenost, doporucuju. Na denni promitani je ale urcite lepsi zatemnena mistnost (kvalitni zaluzie nebo zavesy)