Optoma HD141X

23000 : 1
2.45 kg

• , zakoupeno v ielectro.cz

• - Špičkový obraz, podpora 3D, Full HD
    • - na film se dá dobře koukat i při rozsvíceném lustru, ve tmě je to vážně pecka.
    • - Při vzdálenosti 3,3 m od plátna obraz s šířkou 2m.
    • - mám projektor nad gaučem u stropu a je sice slyšet větrání, ale při filmu o tom vůbec nevím a nemyslím si, že by hučel víc než třeba stolní PC.
    • - projektor má i češtinu, podsvícený ovladač, velmi jednoduché nastavování v menu, lze však nastavit všechny podstatné funkce
    • - V podstatě stačí připojit HDMI a 230V a jede se.
    • nemá nebo jsem nenašel reproduktor, ale to je spíš pozitivum.
    • Přiblížení/oddálení nemá moc velký rozsah, je potřeba opravdu pečlivě zvolit vzdálenost od plátna, ale pokud jako já instalujete projektor napevno, stačí seřídit jen jednou.

Produkt jsem si vybral dle recenzí a musím říct, že rozhodně nelituji. Jestli se nemýlím, byl dokonce oceněn produktem roku 2015 a dle mého si to rozhodně zaslouží.

Zpracování slušné.
    Jako můj první projektor se více než povedl. Při zjišťování všech těch údajů, co má mít projektor mi šla hlava kolem, ale s tímto projektorem vedle nesáhnete.

• , zakoupeno v KASA.cz

• Moc pěkný obraz i ve dne
    • celkem hlučný a druhá věc,co mě trochu vadí je hodně malý zoom,tak je třeba mít vzdálenost dobře spočítanou nebo vyzkoušenou,

na začátek vpohodě,ale příště už něco trošku jinde...

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Pěkný full HD obraz
    • velmi dobré 3D - velmi podobné 3D v kině (nemám moc rád 3D takže možná se to zase někam posunulo, ale s moji poslední návštěvou 3D kina porovnatelné)
    • jednoduché nastavení 3D
    • návštěvám se 3D moc líbí
    • tichý na eko režim
    • dostatečný eko režim
    • hlučnější bez eko režimu nebo při zapnutí dynamické černé (bylo to pravda ve dnech, kdy bylo v pokoji skoro 30 stupňů, ale i tak to je docela hlučné při zátěži)
    • za dne potřeba většího zatmavení, žaluzie nejsou dostatečné, naprosto se ztrácí objekty ve tmavých scénách, ale to je normální. ;)
    • 3D brýle by mohly být levnější

Oproti recenzím mě překvapila trochu větší hlučnost, možná to bylo přílišným očekáváním, ale když je film a jsou tam nějaké tišší scény, tak to může někoho citlivějšího na ruchy (jako mě) rušit, na eko režim je to lepší, ale stále slyšitelné.

Kupoval jsem hlavně pro sledování filmů a na to je to výborné, hry jsem nezkoušel (není čas).

Je to náš první projektor, předchozí zkušenosti jenom s pracovními (levnějšími) projektory, které byly možná někdy tišší,a le obrazově mnohem horší (nebyly to ani fullHD projektory).

3D je super zábava pro lidi které to baví (hlavně pomalejší scény, dokument pod vodou apod., rychlejší scény trocha rozmazané, ale je to podobné jako v kině). člověk si musí jenom trocha zvyknout. ;)

Nativní rozlišení
2.45 kg

Ocenění

Produkt roku 2016 - Top v kategorii
Produkt roku 2015 - Top v kategorii

Projektor vytvořen pro potěchu oka v teple domova. Projektujte jasně a ostře kdykoliv během dne s jasným, živým obrazem v rozlišení Full HD 1080p, skvělým ke sledování televizních pořadů, sportovních přenosů a filmů nebo hraní akčních her na obrovské obrazovce v kteroukoli denní dobu. Pro rychlé nastavení HD141x zahrnuje jak 2 HDMI, tak i MHL konektivitu pro připojení chytrého telefonu. Potěší i výkonný vestavěný reproduktor.

• TOP Produkt kategorie v soutěži ProduktRoku 2016, která vyhlašuje nejpopulárnější produkty podle preferencí spotřebitelů...

Zobrazit celou recenzi na www.produktroku.cz

• za tu cenu je to dobrý.
    • ale opravdu nečekejte Špičkový obraz,jak tu někdo píše..

podle mne kvalitní projekce začíná na projektoru Optoma HD50.pokud porovnám tyto projektory.. tak je to nebe a dudy. měl jsem možnost tyto projektory porovnat u Pana Pecháčka http://www.projektordoma.cz/reviews/detail/12 a pokud chcete investovat do projektoru více jak 15tis.. tak se už vyplatí pana Pecháčka navštívit..a daný projektor si nejdříve porovnat a prohlédnout..

• Full HD rozlišení
    • 3D
    • Pěkný obraz
    • Vysoká svítivost
    • Za relativně málo peněz hodně muziky (obrazu) .-)
    • Podsvícený dálkový ovladač :-)
    • Bez problémů
    • Hlučnost - problém u všech projektorů
    • Zoom obrazu je malý
    • Potřeba nastavit - hlavně barvy byly v základu totálně přepálené (možná i kvuli promítací ploše - bíla zed) a vypnout dynamic black - se zapnutým obraz viditelně "poblikává"
    • Hloubka obrazu by mohla větší, černá černější - chtělo by to kvalitní plátno nebo projekční nátěr - porovnávám s Panasonic NeoPDP plazmovou TV což je vlastně asi trochu blbost :D
    • V dané cenové kategorii není co vytýkat.

V dané cenové kategorii se toho nedá projektoru moc co vytknou. Za peníze, za které by jste koupili low-end televizi mám doma 3 metry uhlopříčku a skutečný velký kino zážitek.

• Kvalita, jednoduchost
    • Zoom

Spokojenost

• Zařazení mezi TOP projektory roku 2015 mu právem náleží. Projektor přináší "hodně muziky za málo peněz." Je to luxusní a...

Zobrazit celou recenzi na www.projektory-lampy.cz

• , zakoupeno v ielectro.cz

• - Špičkový obraz, podpora 3D, Full HD
    • - Při vzdálenosti 3,3 m od plátna obraz s šířkou 2m.
    • - V podstatě stačí připojit HDMI a 230V a jede se.
    • nemá nebo jsem nenašel reproduktor, ale to je spíš pozitivum.

Zpracování slušné.

• , zakoupeno v KASA.cz

• Moc pěkný obraz i ve dne

na začátek vpohodě,ale příště už něco trošku jinde...

• , zakoupeno v ALFA.cz

• Pěkný full HD obraz
    • jednoduché nastavení 3D
    • návštěvám se 3D moc líbí
    • tichý na eko režim
    • dostatečný eko režim
    • 3D brýle by mohly být levnější

• Skvělý obraz, krásné barvy, perfektní atmosféra
    • vysoké rozlišení, žádná televize se projektoru nevyrovná
    • Zoom rozsah je velmi slušný, dá se totiž nastavit i v MENU !!!
    • Nová lampa vyjde na cca 3500Kč
    • absence klasického USB, nutná redukce (50 Kč)
    • 3D brýle nejsou součástí balení. Ale za ty peníze bychom už chtěli fakt moc..

rok 2016 - zakoupil jsem v DE v Conradu (13.400 Kč) a mám opravdovou záruku a dokonce na 3 roky.

Pokud běží film se zvukem, vůbec projektor neuslyšíte. Neni nijak hlučný !

Doporučuji připojit ke kvalitnímu obrazu také nějaký slušný zvuk.

• TOP Produkt kategorie v soutěži ProduktRoku 2015, která vyhlašuje nejpopulárnější produkty podle preferencí spotřebitelů...

Zobrazit celou recenzi na www.produktroku.cz