Epson EH-TW5650

• Výborný poměr cena vers. kvalita
    • Perfektní obraz, užitečné další funkce
    • Zatím žádné
  • , zakoupeno v Whaat.cz

Velmi dobrý projektor, akorát po mojí objednávce jste ho zdražili.

Nativní rozlišení
Dálkové ovládání
Přenosné
Hlučnost
37 dB

Tento projektor vytvářející 3D a 2D obraz v rozlišení Full HD promění váš domov v centrum dění. Tento projektor se snadno instaluje a nastavuje díky možnosti posunu objektivu, korekci lichoběžníkového zkreslení a manuálnímu 1,6x zoomu. Ohromte své přátele a rodinu jasným a živým obrazem s detailním vykreslením odstínů díky dynamickému kontrastu 60 000 : 1. Díky dlouhé životnosti lampy si můžete pouštět film každý den po dobu 11 let1.

Zachyťte důležitost každého okamžiku

S tímto projektorem Full HD pro domácí kino můžete vytvářet zážitky prostřednictvím velké promítací plochy s obrazem o velikosti až 300 palců (762 cm). Projektor dokáže věrně zobrazit scény s ponurou atmosférou s jasně vykreslenými detaily odstínů, včetně hlubokých odstínů černé a zároveň díky funkci zvýraznění detailů a interpolaci snímků zachovává jasný, ostrý a hladký obraz i při rychlých akčních scénách.

Technologie

Projekční systém

Technologie 3LCD, RGB se závěrkou s kapalnými krystaly

LCD panel 0,61 palců s MLA (D10)

Obraz

Barevný světelný výstup 2.500 lumenů- 1.650 lumenů (ekonomický) v souladu s normou IDMS15.4

Bílý světelný výstup 2.500 lumenů - 1.650 lumenů (ekonomický) v souladu s normou ISO 21118:2012

Rozlišení

Full HD 1080p, 1920 x 1080, 16 : 9

Vysoké rozlišení (HD)

Full HD 3D

Poměr stran obrazu 16 : 9

Kontrastní poměr 60.000 : 1

Zdroj světla lampa lampa

UHE, 200 W, 4.500 h životnost, 7.500 h životnost (v úsporném režimu)

Korekce lichoběžníku auto vertikální: ± 30 °, Manuální horizontální ± 30 °

Editace videa 10 bitů 2D vertikální obnovovací frekvence 192 Hz - 240 Hz 3D vertikální obnovovací frekvence 400 Hz - 480 Hz

Reprodukce barev

Optika

Lens shift

Manuální

Úhlopříčka promítaného obrazu 30 palců - 300 palců

Projekční vzdálenost (wide/tele) 2,35 m - 3,82 m ( 80 palců displej)

Clonové číslo projekčního objektivu 1,51 - 1,99

Ohnisková vzdálenost 18,2 mm - 29,2 mm

Ostření

Manuální

Posun 10 : 1

Možnosti připojení

Rozhraní

VGA vstup, HDMI vstup (2x), MHL, USB 2.0 typu A, USB 2.0 Type B (Service Only), audiovýstup, stereofonní konektor mini-jack, bezdrátová síť LAN IEEE 802.11 b/g/n, Miracast

Připojení chytrého zařízení

Ad-hoc / infrastruktura

Pokročilé funkce

Bezpečnost

Kensington ochrana, Otvor pro bezpečnostní kabel, zabezpečení bezdrátové sítě LAN 3D

Aktivní 2D barevné režimy dynamický, Přirozený, kino, jasné kino 3D barevných režimů 3D dynamický, 3D kino

Podporované formáty 3D

Vertikální (side-by-side), Nahoře a dole

Funkce a vlastnosti

Úprava hloubky 3D, vestavěný reproduktor, Epson Super White, Interpolace rámečků, Horizontální a vertikální korekce lichoběžníkového zkreslení, rozhraní MHL pro audio/video, Quick Corner, zrcadlové zobrazování, funkce rozdělení obrazovky, kompatibilní s bezdrátovou sítí LAN, aplikace iProjection

Barevné režimy kino, dynamický, Přirozený, Jasné kino

Obecné informace

Spotřeba energie 296 W, 227 W (ekonomický), 0,2 W (pohotovostní režim), On mode power consumption as defined in JBMS-84 256 W

Napájení

AC 100 V - 240 V, 50 Hz - 60 Hz

Rozměry výrobku 309? x 285 x 122 mm (šířka x hloubka x výška)

Hmotnost výrobku 3,5 kg

Max. hladina hluku

Normální režim: 37 dB (A) - úsporný režim: 27 dB (A)

Teplota

Provoz 5° C - 35° C, skladování -10° C - 60° C vlhkost vzduchu

Provoz 20% - 80%, skladování 10% - 90%

Doplňky 3D brýle s aktivní clonou, Vzduchový filtr

Reproduktory 10 W

Obsah dodávky

Hlavní zařízení, napájecí kabel, Úvodní příručka, dálkové ovládání vč. baterií, Návod k použití (CD), záruční list

Barva

Bílá

Ostatní

Záruka 24 měsíců u dodavatele, lampa: 36 měsíců nebo 3.000 h

• Perfektní ostrost, homogenita, barvy, velikost, váha, zpracování signálu!
    • Menší možnost lens shiftu, zoomu a systém ovládání proti minulosti

Předem podotýkám, že dlouhou řadu let nemám televizi a využívám jen projektor na filmy a seriály. Budu srovnávat s letitým EPSON TW700, který nahradil.

Několik mých známých má DLP projektory Benq a Optoma, mě prostě obraz z nich nesedí a chtěl jsem projektor, který umožňuje umístění na dané místo bez digitálních korekcí lichoběžníku a s nějakým rozumným zoomem a 3LCD. Vyšel mi EH-TW5650 a po přečtení zahraničních recenzí jsem šel do toho.

+ Nesrovnatelné prokreslení tmavých scén, to mi chybělo...
    + Svítivost - až možná příliš - pohodlně přebije i denní světlo (ale samozřejmě kvality vyniknou až při zatemnění)
    + Ostrost, homogenita, kontrast
    + Velikost, váha (cca 5 kg)
    + Hlučnost resp. tichost

- Stařičký TW700 měl výrazně pohodlnější a obří zoom i lens shift (posun obrazu) nahoru/dolů i doleva/doprava - dal se tak umístit prakticky kamkoliv. TW5650 má pouze nahoru/dolů a doprava/doleva je to spíše korekce keystone a ne fyzický posun obrazu. Většina DLP projektorů je na tom ovšem ještě mnohem hůře, tam musí člověk hodně počítat, kam ho umístí.
    - Ovládání zaostření a zoomu je tu na posuvníky, což není tak pohodlné jako u TW700, ale nastavíte jednou
    - Jsem překvapen, že nemá podsvícení ovladače jako TW700, nechápu proč??? Ale zase je ovladač výrazně menší.

Kupoval jsem jako zánovní za cca 17tis., což je skvělá cena a ze svých letitých zkušeností a okem grafika musím souhlasit ze zahraničními recenzemi, že i při běžné ceně kol 20tis. spolehlivě válcuje 2x dražší projektory. Lehce jsem poupravil nastavení barvy (červená byla sytější než bych si představoval) a obraz je špičkový. Proti minulosti je vidět markantní rozdíl ve zpracování obrazu. Zůstal jsem koukat, co dokáže dostat z relativně nekvalitních zdrojů a při nakrmení kvalitním signálem je obraz prostě brilantní a vůbec nelituji, že jsem se vykašlal na 4K. Další korekce obrazu jsou nastavitelné v několika krocích, doporučuji ty nejmenší, zachovají kinoefekt a zrno, vyšší už žehlí a připomínají obraz většiny televizí - studiovou digitální telenovelu. Každopádně při rozumném zatemnění, jedině režim kino, kde jede lampa na nejmenší EKO výkon, jinak je až příliš svítivý, zvažuji i šedé plátno.
    Konečně funkční a nerušivá IRIS clona!!!

Jako zajímavost ještě uvádím, že pokud je otočen vzhůru nohama pod stropem a zapnutý režim "stropní montáž", je lehce hlasitější chlazení, než režim normální projekce ze stolu.
    Taková menší záhada... :)

Nehraju na tom hry, takže ten to aspekt nemohu hodnotit, stejně jako mě nijak neláká zkoušet 3D a nezkoušel jsem vestavěné repro - předpokládám, že má každý jako já zapojeno na kvalitní bedny.

Každopádně obraz je špička a o ten jde především!
    Doporučuji!

• , zakoupeno v PROJEKTMEDIA

Zatím ještě moc krátká zkušenost

• , zakoupeno v Pekro

• Výborný poměr cena vers. kvalita
    • Perfektní obraz, užitečné další funkce
    • Zatím žádné

• krásný obraz
    • v ECO modu není skoro slyšet
    • dobrá konektivita
    • poměr cena/výkon
    • omezená velikost projekce

Můj první projektor tak nemůžu srovnávat...
    Celkově jsem spokojen, krásný obraz, barvy, kontrast, prostě jako v kině.
    Promítám na šedou stěnu ze vzdálenosti 430cm a velikost obrazu je cca 270cm na šířku a 150 na výšku, to je maximum, což mě trošku mrzí.

Při instalaci musíte dbát na přesné umístění (horizontální, vertikální) i když jde obraz vycentrovat v nastavení už to nebude ono a dochází ke zmenšení obrazu.
    Mohl mít větší jas, ale já se dívám až za tmy (šera), takže to neřeším.
    Kupoval jsem ho na podzim za 18 800 i s plátnem. No když vidím, že po 7 měsících cena neklesá, naopak je o víc jak 2000 dražší tak to byl dobrý kup.

Rozhodně tento projektor doporučuji.

• , zakoupeno v Whaat.cz

Velmi dobrý projektor, akorát po mojí objednávce jste ho zdražili.

• , zakoupeno v APOLLOs.cz

• Velmi kvalitní obraz

Zde jedna z prvních a skutečně odborných recenzí - Google Překladač to přeloží celkem srozumitelně. Projektor si odnesl 95%.

Změřený dynamický kontrast: 64 132 : 1
    Přirozený kontrast v režimu kino 1700 : 1