Epson EH-TW650

15000 : 1
Lichoběžníková korekce
vertikální

• , zakoupeno v PROJEKTMEDIA

za rozumné peníze super projektor a navíc s plátnem grátis!

• , zakoupeno v Comfor.cz

• wifi připojení pomocí QR kódu přes Android
    • kvalita barev
    • trošku hlučnější větrák
  • , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Projektor mám teprve týden, zatím nemůžu hodnotit

Kontrast
15000 : 1
Lichoběžníková korekce
vertikální

Ponořte se do svých oblíbených filmů s tímto projektorem nabízejícím rozlišení Full HD. Díky snadné přenosnosti a rychlé instalaci se můžete pohodlně usadit a vychutnat si jeho obraz se světelným výstupem 3 100 lumenů. Skvělá užitná hodnota tohoto projektoru spočívá v široké nabídce základních funkcí a dlouhé životnosti lampy, která vám dokáže přinášet zábavu po dobu 11 let1.

Větší je lepší

Ponořte se do svých oblíbených filmů a her s tímto projektorem s rozlišením Full HD 1080p, který dokáže vytvořit impozantní obraz s úhlopříčkou o velikosti 300 palců. Projekční plochu oživuje technologie 3LCD, která dokáže vytvořit až třikrát jasnější obraz než konkurenční produkty2. Kontrastní poměr 15 000 : 1 pak zaručuje jasné vykreslení veškerých odstínů, včetně hlubokých odstínů černé.

Snadné nastavení

Nemyslíme si, že by používání domácího projektoru mělo být složitější než používání televize. Proto jsme vytvořili tento bezproblémový a snadno nastavitelný projektor, který disponuje funkcemi, jako je korekce lichoběžníkového zkreslení umožňující rychlé vyrovnání obrazu. Pomocí dvou vstupů HDMI (včetně jednoho portu MHL) můžete připojit DVD přehrávače, herní konzole a další, a získat tak snadný přístup k zábavě. Díky aplikaci iProjection a vestavěnému připojení Wi-Fi navíc můžete přenášet projekce přímo z chytrých zařízení.

Řešení s dlouhou životností

Hledáte bezproblémové, dlouhodobé, výkonné a cenově dostupné řešení pro sledování vašich oblíbených filmů? Díky dlouhé životnosti lampy tohoto modelu si budete moci pouštět film každý den po dobu 11 let1.

Jasný obraz vysoké kvality

Dokonce i v osvětlených místnostech dokáže tento výkonný, ale přitom cenově dostupný projektor Full HD 1080p vytvořit výjimečně jasný, barevný obraz s ostrými detaily. Projektor je totiž vybaven technologií 3LCD, která zajišťuje stejně vysoký bílý i barevný světelný výstup 3 100 lm.

Základní funkce

• Zážitek z velké promítací plochy: Sledujte své oblíbené filmy, hry a sportovní události na velkém plátně v pohodlí domova
  • Snadné nastavení: Korekce lichoběžníkového zkreslení, vestavěné připojení Wi-Fi a aplikace iProjection
  • Řešení s dlouhou životností: Pouštějte si film každý den po dobu 11 let1
  • Špičkové a cenově dostupné příslušenství: Užijte si tento projektor Full HD 1080p
  • Ohromující a jasný obraz: Stejně vysoký bílý i barevný světelný výstup 3 100 lumenů

Technologie

Projekční systém

Technologie 3LCD, RGB se závěrkou s kapalnými krystaly

LCD panel 0,61 palců s MLA (D10)

Obraz

Barevný světelný výstup 3.100 lumenů- 1.925 lumenů (ekonomický) v souladu s normou IDMS15.4

Bílý světelný výstup 3.100 lumenů - 1.925 lumenů (ekonomický) v souladu s normou ISO 21118:2012

Rozlišení

Full HD 1080p, 1920 x 1080, 16 : 9

Vysoké rozlišení (HD)

Full HD

Poměr stran obrazu 16 : 9

Kontrastní poměr 15.000 : 1

Zdroj světla lampa lampa

UHE, 210 W, 4.500 h životnost, 7.500 h životnost (v úsporném režimu)

Korekce lichoběžníku auto vertikální: ± 30 °, Manuální horizontální ± 30 °

Manual, faktor: 1,2

Objektiv

Optika

Úhlopříčka promítaného obrazu 30 palců - 300 palců

Projekční vzdálenost (wide/tele) 1,35 m - 1,64 m ( 60 palců displej)

Clonové číslo projekčního objektivu 1,58 - 1,7

Ohnisková vzdálenost 18,2 mm - 29,2 mm

Ostření

Manuální

Posun 13,9 : 1

Možnosti připojení

Funkce USB Display 2v1: obraz / myš

Rozhraní

USB 2.0 typu A, USB 2.0 typu B, bezdrátová síť LAN IEEE 802.11 b/g/n, VGA vstup, HDMI vstup (2x), kompozitní vstup, MHL, audiovstup, cinch

Připojení chytrého zařízení

Ad-hoc / infrastruktura

Pokročilé funkce

Bezpečnost

Kensington ochrana, Otvor pro bezpečnostní kabel, ochrana heslem 3D

No 2D barevné režimy dynamický, kino, jasné kino

Funkce a vlastnosti

Posuvník vypnutí zvuku a obrazu, Automatická korekce lichoběžníku, vestavěný reproduktor, Horizontální a vertikální korekce lichoběžníkového zkreslení, rozhraní MHL pro audio/video, Quick Corner, funkce rozdělení obrazovky

Barevné režimy kino, dynamický, Hra, Jasné kino

Obecné informace

Spotřeba energie 298 W, 219 W (ekonomický), 0,2 W (pohotovostní režim), On mode power consumption as defined in JBMS-84 264 W

Napájení

AC 100 V - 240 V, 50 Hz - 60 Hz

Rozměry výrobku 302? x 252 x 92 mm (šířka x hloubka x výška)

Hmotnost výrobku 2,7 kg

Max. hladina hluku

Normální režim: 37 dB (A) - úsporný režim: 28 dB (A)

Teplota

Provoz 5° C - 35° C, skladování -10° C - 60° C vlhkost vzduchu

Provoz 20% - 80%, skladování 10% - 90%

Doplňky

Vzduchový filtr, měkké přepravní pouzdro

Reproduktory 2 W

Obsah dodávky

Hlavní zařízení, napájecí kabel, Úvodní příručka, dálkové ovládání vč. baterií, Návod k použití (CD), záruční list

Barva

Bílá

Ostatní

Záruka 24 měsíců u dodavatele, lampa: 36 měsíců nebo 3.000 h

• , zakoupeno v PROJEKTMEDIA

za rozumné peníze super projektor a navíc s plátnem grátis!

• FullHD rozlišení
    • Velice dobrá svítivost - prakticky používám v 99% režim ECO
    • Dlouhá výdrž lampy (deklarováno 7500 hodin v ECO, což je asi 7 let při cca 3 hodinách denně, což je prakticky životnost samotného projektoru)
    • Možnost se připojit i přes VGA, či audio/video kabely (cinche)
    • Wifi - pro bezdrátové promítání z mobilu
    • Integrovaná zavírací krytka čočky
    • Dobře řešené polohování - hlavně přední nožička
    • 3LCD technologie (žádný rainbow efekt a blikání obrazu, jako u DLP technologie)
    • Cena - v této cenové kategorii asi nejlepší projektor
    • Nemá audio výstup (to je asi největší chyba)
    • Nemá podsvícené ovládání

Nejdříve jsem zakoupil v akci o 1000Kč levnější a s plátnem zdarma DLP projektor Optoma HD27e (výborné parametry - navíc měl oproti Epsonu 3D podporu a audio výstup, sice DLP, nicméně spousta uživatelů ho chválila, že je to v pohodě, rainbow efekt nehrozí apod.).
    S tímto projektorem jsem vydržel jeden víkend (nasvítil jsem asi 13 hodin).. bolely mě z toho oči, rainbow efekt jsem stejně pociťoval, takže jsem ho zabalil a odnesl zpět do obchodu a rovnou jsem objednal EPSON.
    Nyní asi po 30 hodinách provozu mohu říct, že jsem udělal dobře, že jsem projektor vyměnil za tento model - to je nebe a dudy. Epson nijak nebliká, žádné rainbow efekty v obraze, oči z toho nebolí, dokonce se mi zdá že i má ve výsledku lepší obraz než ta Optoma.

Jediné mínusy, které musím zmínit jsou:
    Nepodsvícené dálkové ovládání (Optoma má) - projektor přece jen používáme výhradně ve tmě, nebo zatemněné místnosti a tak se podsvícení hodí. A další (a pro mě docela zásadní) mínus je absence zvukového výstupu - například použití Google Chromecast to značně ztěžuje. U Optomy jsem zapojil do HDMI Google Chromecast (napájení přímo z USB portu na projektoru) a zvuk jsem pak vytáhnul přes audio výstup do externích reproduktorů - EPSON z nepochopitelného důvodu audio výstup nemá, takže buď můžete poslouchat zvuk z integrovaného 2W "chrastítka", nebo mezi Google Chromecast a projektor použít např. AV receiver s vlastním zvukovým výstupem. A když už jsme u integrovaného repráčku, tak nutno podotknout, že Optoma HD27e má 10W - zkoušel jsem chvíli hrát i z repráčků a zde Optoma vyhrává, nicméně v nouzi je repráček také použitelný.
    Celkově EPSON vyhrává i možností vertikální a horizontální korekce obrazu (opět pro porovnání: Optoma HD27e má jen vertikální korekci) a celý systém je prostě u EPSONu lépe vyvedený.
    Větráček při ECO trošku hučí, ale celkově je hodně tichý - při filmech to není vůbec znát (testuju to cca 1,5m od hlavy) .Na normální režim hučí o něco více. (u Optomy nebyl slyšet prakticky vůbec - tam bylo zase slyšet jemné pískání barevného kolečka RGB).

Také jsem v plusech zmiňoval polohování projektoru - právě při srovnání s Optomou HD27e to je paráda - přední nožička vyjede na jeden stisk, doladí se to zadními šroubovacími nožičkami. Optoma má v předu šroubovací nohu, vzadu také a ještě (zcela nepochopitelně) má vzadu štelovací jen pravou nohu a levá je pevná.. to je prakticky nepoužitelné a tady na plné čáře vyhrál EPSON. Pokud plánujete projektor přenášet a rozhodujete se mezi těmito dvěma modely, tak bacha na to, zde EPSON zase vyhrává. A vyhrává i tím, že má integrovanou zavírací krytku čočky, kterou Optoma nemá vůbec.

Závěrem - projektor používám převážně na filmy a hraní her přes PS4 - vše naprostá spokojenost.

• , zakoupeno v Comfor.cz

• wifi připojení pomocí QR kódu přes Android
    • kvalita barev
    • trošku hlučnější větrák
  • , zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

• Projektor mám teprve týden, zatím nemůžu hodnotit

• Vyborna cena
    • Skvele podani barev
    • Prijatelna hlucnost v ECO modu, pri stale dost vysoke svitivosti (idealni na Black screen)
    • Moznost nastaveni obrazu
    • Hlucnost v normalnim modu
    • Hlucnost v ECO modu pri zaveseni ze stropu
    • Nepodsviceny ovladac

Velke nadseni se brzi zmenilo ve zdeseni. Nikde v recenzich se totiz neuvadi, ze velmi prijatelna hlucnost v ECO modu je bohuzel ta tam pokud je projektor vzhuru nohama. Jakmile se prepne na front/celing vetrak nabere tak o 50% vice otacek a v tuto chvili jiz projektor rusi i v normalnich scenach. Normalni mod lampy je nepouzitelny i behem dne. Takze pokud by mel byt projektor na policce mohu ho doporucit. Pro mou instalaci je naprosto nevhodny.

• , zakoupeno v CZC.cz

• Splňuje naprosto bez výhrady všechna očekávání!

• vzhled
    • wifi
    • bílá barva
    • svítivost
    • USB
    • Přidělání na strop
    • wifi a USB která nepřehrává video
    • hlučný

Vcelku dobrý projektor za dobré peníze. Od wifi jsem čekal víc, třeba že přehraje video z mobilu, nebo PC jelikož mám všechno na ext. HDD a NTB. To stejné by se hodilo i u USB. Přes wifi jde z mobilu přes aplikaci Epson Iprojection koukat pouze na fotky, dokumenty a trochu krkolomně i na web a foťák. MHL jsem zatím nezkoušel, tak snad tato funkce k něčemu bude. USB je snad jen na dokumenty, AVI soubor nepřehraje a ani žádný lepší formát videa, takže spíše k ničemu. Projektor mi přijde hlučný oproti tomu co jsem měl předtím, to snad zpraví přidání hlasitosti na A/V recieveru. Zvuk z reproduktoru vcelku postačuje, ale je to spíš jen nouzové řešení a já jej ani nevyužívám. Svítivost přes den docela dobrá když jsou žaluzie dole jde se dívat. Večer už je to však lepší. Na běžné sledování TV a filmů si myslím postačuje. Uvidíme jak to bude s životností a blednutím barev, naštěstí lampa není tak drahá...

• , zakoupeno v MALL.CZ

• dobrá viditelnost obrazu i za světla