Panasonic PT-AT6000E

• - Excelentní obraz
    • - Výborné podání černé
    • - Syté podání barev
    • - Plynulý pohyb
    • - Videoherní režim ( slušný 31 ms input lag )
    • - I v Eko režimu silný jas
    • - Pro někoho může být plus motorický zoom/ostření
    • - Jednoduchý desing
    • - Full HD 3D
    • - Kdyby byla možnost, bral bych bílé provedení ( Kvůli lepšímu splynutí se stropem, a méně viditelnému prachu na povrchu.)
    • - V normálním režimu lampy hodně slyšitelný (Naštěstí Eko režim plně dostačuje. V něm je tichounký )

Hledal jsem projektor, kterým bych nahradil můj sedm let starý 720p Panasonic model PT- AX100.
    Jedním z mých hlavních požadavků byla použitelnost u videoher, protože to je obsah kterým trávím minimálně 50% promítacího času. Měl jsem původně zálusk na nový model od Epsonu 7200, ale po odzkoušení s PS4 jsem byl docela zklamán. Kvůli vysokému input lagu (65 ms) bylo hraní takové jakési "utahané".
    ( filmy ale na Epsonu naprosto famózní! ) Proto jsem se rozhodl hledat nějaký model s herním režimem. Ten u projektorů vedou jen Panasonic a Sony. Rozhodl jsem se pro Panasonic, protože ten jsem měl na rozdíl od Sony možnost si odzkoušet, a navíc jsem měl výhodu akční ceny.
    ( stejně jsem ale půlku vzal na splátky. Ta cena je celkem ranec! :-) )
    První co mě doma po spuštění obrazu ohromilo je jas a podání černé. Obraz prostě vypadá jako obří třímetrová televize. (nepřeháním!) Dokonce i když nechám v noci zapnutou intimní lampičku, nepozoruji degradaci obrazu. Tohle bych si na starším modelu nemohl dovolit.
    BD filmy které považuji za referenční mě posadily na prd*l. (Avatar, Baraka, Star trek) Krásný detailní obraz s živými barvami. Zmínit musím taky dopočítávání plynulosti pohybu. Ten u mě např v režimu D-cinema působí jako nově se prosazující 48 HFR formát. ( http://olomouc.premierecinemas.cz/technologie/hfr-3d-obrazova-revoluce/ )
    S hrami taky naprostá spokojenost. Vše reaguje svižně, a u her jako Infamous second son, nebo Child of Light mi z pusy tekly sliny. :-)

3D: 3d si zatím neodvažuji moc hodnotit, protože můj reciever není 3d kompatibilní. Na otestování mi proto zbývá jen konverze z 2D, a ta je na pováženou. U něčeho hodně solidní, u něčeho nesledovatelné. Tohle proto rozsoudím až časem s jinou aparaturou, a s 3D nativním obsahem. :-)
    S pozdravem Pan T

• Špičkový obraz.
    • Výborné podání barev.
    • Bezešvý, jednolitý obraz.
    • Vykreslení detailů.
    • Excelentní podání černé barvy.

Kdo chce projektor na domácí kino, je Panasonic PT-AT6000E nejlepším v poměru cena-výkon. Zvažoval jsem ještě lepší Epson EH-TW9200, ale to už bylo mimo moje finanční možnosti.
    Široký rozsah zoomu umožní každému uživateli umístit projektor dle vlastních představ prakticky do každé místnosti.
    Velký rozsah posunu optiky - lens shift - ve všech osách, je praktickým pomocníkem při instalaci, když je obraz mimo osu plátna.
    Projektor je určen do ne zcela zatemněného prostředí, takže za denního světla nevykazuje obraz ty nejlepší parametry. Je to zkrátka jako v kině.
    Projektor má tichý chod a širokou možnost nastavení obrazu podle vlastních představ.

ok

500000 : 1
Lichoběžníková korekce
vertikální
Krátká projekční vzdálenost

Panasonic PT-AT6000 je vynikající Highendový projektor pro domácí kina. Bezkonkurenční obraz Full HD 2D/3D projektoru Panasonic PT-AT6000E japonské společnosti Panasonic. Na vývoji nové šestitisícovky se podíleli nejznámější Hollywoodští filmaři v rámci projektu Panasonic Hollywood Laboratory. Výsledný obraz tomu odpovídá, prezentuje se jako naprosto klidný a čistý obraz s ohromujícím počtem detailů ve všech 2D i 3D režimech. Velmi sofistikovaná a výkonná optická část umožňuje obrovskou variabilitu v možnostech nastavení projektoru ve vašem promítacím prostoru. Projektor může pracovat se vzdáleností projekce v rozsahu 1.16m až 18m a s úhlopříčkou pracovní plochy plátna od 1 do 7.6m

Výhodný výprodej posledního kusu projektoru

Cenově výhodný výprodej projektoru, který jsme vykoupili zpět od zákazníka. Projektor je ve vynikajícím stavu a má nasvíceno méně než 500 hodin provozu. Na projektor poskytujeme záruku 2 roky. Výrobek si můžete prohlédnout a vyzkoušet u nás v prodejně. V Praze a okolí provádíme instalace a montáže.

Základní vlastnosti výrobku

• Full HD 2D/3D Home Cinema Projektor
  • Full HD optický systém
  • Svítivost 2400 lumenů
  • Kontrastní poměr: 500.000:1
  • 3D obraz přes aktivní 3D brýle
  • Minimální obraz 102cm, maximální obraz 7.6m

Model PT-AT6000E podporuje 3D obraz i rozlišení Full-HD, nabízí svítivost 2400 lumenů i špičkový poměr kontrastu 500 000:1. O dokonalé zážitky při sledování filmů ve 2D i 3D se stará technologie 3D Motion Remaster

Panasonic PT-AT6000E je dle výrobce vybaven lampou Red Rich Lamp, která posiluje především červené odstíny, vylepšená je konstrukce hranolu a objektivu. Vyšší poměr kontrastu zase znamená plastičtější prostorové zobrazení, lepší kresbu detailů a plynulejší tonální i barevné přechody.

V porovnání se svým předchůdcem PT-AT5000E nabízí model PT-AT6000E o 20% jasnější obraz a omezuje nežádoucí crosstalkový efekt. Nová technologie 3D Motion Remaster navíc vylepšuje překreslení pohybu, takže pohyb ani při použití aktivních brýlí nepůsobí dle výrobce nepřirozeně. Tento systém způsobuje nepatrné zpoždění mezi obrazy pro levé a pravé oko v délce 1/120 s. Jedná se o téměř nepostřehnutelný okamžik, projektor tento problém řeší interpolací obrazu v délce 1/120 s, aby plynulost pohybu nebyla ani minimálně narušena.

O kvalitu 3D zobrazení se dále starají technologie 3D Viewing Monitor a 3D Picture Balance. Funkce 3D Viewing Monitor hlídá, aby potenciální odchylky v 3D zobrazení pro pravé a levé oko neopouštěly oficiální meze stanovené konsorciem výrobců. 3D Picture Balance zase sleduje možné nepřesnosti v barevném podání obou polovin 3D obrazu. Na kvalitním zobrazení detailů a překreslení pohybu se mimoto podílejí i funkce Detail Clarity Processor 4 a Frame Creation 2 známé z 2D projektorů. Druhá z nich je nyní k dispozici i při převodu obrazu z 2D na 3D. Ve třírozměrném režimu lze nyní využívat i lichoběžníkovou korekci a správu barev.

Přístroj je vybaven vestavěným infračerveným vysílačem, umožňujícím sledovat 3D obraz až na vzdálenost 6 metrů od projektoru. Při sledování lze využít originální 3D brýle Panasonic TY-EW3D3M nebo některý z infračervených modelů jiných výrobců (např. XpanD X104). V rámci doplňkové výbavy je k dispozici i výkonnější IR vysílač fungující až na 10 metrů.

Obraz s úhlopříčkou až 305 cm lze promítat na vzdálenost 3,6 – 7,2 m, projektor lze připevnil na strop nebo na zeď, ve svislém směru jej lze natáčet o 100% na každou stranu, ve vodorovném pak o 26%. Projektor rozeznává poměr stran promítaného obrazu (2,35:1 nebo 16:9) a přizpůsobuje tomu projekci. Funkce Advanced Gamma Adjustment umožňuje snadno upravit barevné podání bez ztráty detailů, zajímavostí je možnost využít režim Split-Adjust, v němž se na jedné straně objeví původní obraz a na druhé upravovaná verze.

Vynikající recenze na portálu Technet naleznete zde: http://technet.idnes.cz/spickovy-3d-projektor-panasonic-pt-at6000-fcj-/tec_video.aspx?c=A121217_121715_tec_video_nyv

Výměna lampy projektoru Panasonic PT-AT6000E

• Vše!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    • Nic!!!!!!!!!!!!!!!

• - Excelentní obraz
    • - Výborné podání černé
    • - Syté podání barev
    • - Plynulý pohyb
    • - Videoherní režim ( slušný 31 ms input lag )
    • - I v Eko režimu silný jas
    • - Pro někoho může být plus motorický zoom/ostření
    • - Jednoduchý desing
    • - Full HD 3D

( stejně jsem ale půlku vzal na splátky. Ta cena je celkem ranec! :-) )

S pozdravem Pan T

• Špičkový obraz.
    • Výborné podání barev.
    • Bezešvý, jednolitý obraz.
    • Vykreslení detailů.
    • Excelentní podání černé barvy.

ok

• Test na AVmanii

Zobrazit celou recenzi na avmania.e15.cz

• Kvalitní obraz
    • 3D obraz je naprostá pecka
    • Konverze 2D na 3D je úžasná, člověk nepozná jestli má originál disk ve 3D nebo ve 2D
    • Tichy provoz
    • Funkční dopočítávaní snímků jak ve 3D tak ve 2D - obraz je víc plynulejší
    • Jednoduché nastavení a lze nastavovat úplně vše
    • Cena odpovídá kvalitě
    • Zase o něco vetší výkon než u starších typu
    • Nevím o ničem

Tento projektor rozhodně doporučuji. Ty peníze za to stojí. Kvalitní obraz, skvělé zpracování, super technologie pro zlepšení obrazu apod. 3D je na tomto projektoru lahůdka a obraz je skvělý, lze nastavovat hloubku obrazu aby to sedělo všem kdo se dívá. Mám zkušenosti ze staršími typy projektorů Panasonic a musím říct že tento typ je naprostá hvězda co zatím udělali. Hlavně zapracovali na 3Dčku. Co bych tomu vytkl je asi to že v k projektoru nejsou dodávány 3D brýle. Kdo by si o něm chtěl ještě něco přečíst tak jsem našel recenze zde: