Nejnovější recenze ze sekce Projektory

Samsung SP-LSP7T

Ověřený zákazník K24.cz Malik

Přidáno: 3. dubna 2023

Zakoupeno v K24.cz

• Není to jen tupý vyvíječ světla ale plně samostatná jednotka
Havit PJ202 Pro

Havit PJ202 Pro

Přidáno: 2. dubna 2023

• Mnoho možností připojení
  • Násobně hlučnější než v návodu
  • Použitý android (Whale OS) je velmi limitující - nastavení obsahuje pouze pár prvků, vlastní appstore sestává z pár zastaralých verzí aplikací a do klasického je třeba jít přes prohlížeč apod.
  • Velikost promítání jen podle vzdálenosti projektoru od plátna
  • Nulová nastavitelnost barevnosti, jasu, gamma, kontrastu,…
Vankyo Leisure 470 C01K-L470XX-DEWH2B

Vankyo Leisure 470 C01K-L470XX-DEWH2B

Přidáno: 28. března 2023

Zakoupeno v Alza.cz

Zakoupeno na promítání filmů.
Malý, přenosný projektor, který nemá zbytečně moc funkcí a přesto funguje skvěle jak venku (promítání na zeď domu), tak doma.
Snadno se dá nastavit.
Podařilo se mi jej uchytit i na stativ k fotoaparátu.

Optoma HD146X

Ověřený zákazník AB COM CZECH Ověřený zákazník

Přidáno: 16. března 2023

Zakoupeno v AB COM CZECH

• tichý, kvalitní kontrast,svítivost
  • relativně složitější ovládání paneku, malý rozměr tabulek nastavení na plátně, ale jde o zvyk
Kruger & Matz V-LED10

Kruger & Matz V-LED10

Ověřený zákazník atoselektro.cz Bb

Přidáno: 16. března 2023

(naposledy upraveno 16. března 2023)

Zakoupeno v atoselektro.cz

• Snadná obsluha velkými knoflíky
  • Cena nízká
  • Výborná geometrie, zásluhou velké čočky
  • Dostatek konektorů
  • Pro film dobré
  • Malý jas
  • Po stranách pásy s nižším jasem
  • Nelze zaostřit pro nejkratší vzdálenosti

Pro filmy přijatelné, ovšem žádá tmavší místnost.

Ověřený zákazník atoselektro.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 13. března 2023

Zakoupeno v atoselektro.cz

Nevím... Jsem línej něco psát...

Optoma DW322

Optoma DW322

Ověřený zákazník BOHEMIA COMPUTERS Petr

Přidáno: 13. března 2023

(naposledy upraveno 11. dubna 2023)

Zakoupeno v BOHEMIA COMPUTERS

• Jednoduchá a rychlá konfigurace

Ověřený zákazník Alza.cz Marius

Přidáno: 23. února 2023

• fantastic image
  • brightness is great (works with the drapes opened in mid day)
  • Android TV
  • Android TV version is not allowing NETFLIX to run on it (maybe some later updates will fix that).
  • The sound doesn't have the BASE I was used to from other projectors, but after a while I realized I like it more when it comes to watching movies before going to sleep. A bluetooth speaker can fix the sound quality easily.

Not the smallest, but clearly the best projector I have used so far. For this price, I think it's a jewel. Great resolution, fantastically easy to setup (no more angle to fine tune manually, no more out of focus in extreme edges or corners). Image quality is just great, brightness makes it great to use with lights turned on too (clearly not like much brighter lamps, but still better than most projectors in this price-range). I have added a few pros and cons for this product, but overall, really satisfied.

Registrovaný uživatel Registrovaný uživatel

Přidáno: 22. února 2023

• dobře vybavený projektor za rozumnou cenu
  • solidní Full HD obraz, wifi, Bluetooth, Android
  • hlučnost chlazení neruší
  • nízká spotřeba
  • malé rozměry, lehký, hezky vypadá
  • svítivost dostačuje i na denní promítání, pokud zatáhnu žaluzie
  • automatika ostření, lichoběžníkové korekce atd. funguje dobře
  • v případě potřeby se tyto automatiky dají v několika úrovních vypínat
  • Android s možností doinstalace aplikací (v mém případě lepsi.tv, Kodi, Spotify, VLC ... )
  • přes wifi přístup i do lokální sítě, NAS - přehrávání filmů
  • digitální výstup zvuku /pro přehrávání DD, DTS apod./ přes HDMI eARC kanál
  • zvukový doprovod na úrovní levné televize, někomu může stačit, případně Bluetooth repro to řeší lépe
  • pro výstup prostorového zvuku /DD, DTS apod./ nemá nativní digitální výstup zvuku
  • HDMI vstup projektoru má trochu horší obraz, než dělá interní Android. Vyzkoušeno z notebooku a z Xiaomi Mi TV BOX

V mém případě jsem potřeboval Toslink optický výstup zvuku do mého AV receiveru. Vyřešil jsem takto: HDMI výstupu /eARC/ projektoru > převodník NEDIS ACON3425AT na Toslink > vstup AV receiveru.
Projektor se mi podařilo koupit zrovna v okamžiku zlevnění (13 490 Kč), což je dle mě dobrá cena.

Epson EB-L200F

Epson EB-L200F

Libor Sobek Libor Sobek

Přidáno: 22. února 2023

• Luxusní ostrý obraz
  • Promítání po WIFI
  • Možnost promítání ze 4 zařízení najednou
  • Vynikající světelnost, výborný i za denního světla
  • Mnoho vstupů
  • Není třeba dongle pro připojení k WIFI
  • Výborný i při ECO režimu - téměř nejde slyšet
  • VYNIKAJÍCÍ ZVUK 16W REPRODUKTOR
  • MAX. CENA, ale za laser s výdrží přes 20 000hod se s tím musí počítat

Vynikající projektor, vybíral jsem na školení - prezentace, videa apod., na domácí použití. Začal jsem s projektory s cenou okolo 15 tis., nakonec jsem propočítal plusy a mínusy, poptal se kamaráda - dělal nezávislé měření napříč projektory a technologií promítání, výdrže a věrnosti barev a dalších milion parametrů a EPSON - laser vyšel nejlépe... když jsem poprvé zapnul doma, jako by vyšlo slunce :)
Doporučuji určitě všem, co chtějí kvalitu, výborný obraz i za denního světla, nejde-li zatemnit místnost a konektivitu - projektor umí téměř všechno.

XGIMI Horizon Pro LED

XGIMI Horizon Pro LED

Ověřený zákazník Alza.cz jenikus

Přidáno: 20. února 2023

• Pěkný obraz
  • Vynikající zvuk
  • Pěkné zpracování
  • Špatně fungující automatická korekce. Ruční nastavení je dobré a jednoduché
ViewSonic M1 Pro

ViewSonic M1 Pro

Ověřený zákazník Alza.cz Vasek

Přidáno: 10. února 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Možnosti nastavení díky variabilnímu stojánku
  • Velmi dobré zpracování
  • Celkem dobrý obraz i v málo potemnělém prostoru
  • Reproduktory nejsou špatné, ale kvalit malého přenosového bluetooth reproduktoru zdaleka nedosahuje
  • Nemá aplikaci pro HBO (a nefunguje ani streaming z telefonu)
  • Aplikace pro Netflix nefunguje
  • Při sdílení videí/fotek/čehokoli z telefonu/tabletu není obraz přes celou plochu, ale tak přes 2/3.
  • Docela hučí celou dobu, ale to je možná u projektorů normální
  • Pouzdro zbytečně velké (já ho kvůli tomu nebudu používat)
  • Nemá aplikaci O2 TV

Ověřený zákazník Omko Digital Želva

Přidáno: 27. ledna 2023

Zakoupeno v Omko Digital

• Kvalita, dobré na cestování s dětmi
Viewsonic M2

Viewsonic M2

Ověřený zákazník Alza.cz bimal

Přidáno: 26. ledna 2023

(naposledy upraveno 26. ledna 2023)

very good

adolin adolin

Přidáno: 21. ledna 2023

• Poměr cena/výkon
  • Udávaná životnost 50 tis. hod
  • Kvalita obrazu
  • Zvuk (na vestavný reproduktor)
  • Trochu hlučnější ventilátor
  • Při naklopení obrazu mírné rozostření horního a spodního okraje

Většinu pořadů sledujeme přes notebook a tak jsme se rozhodli pro pořízení projektoru místo televize. Volba padla na tento projektor především kvůli jeho udávaným parametrům (hlavně životnosti lampy) v poměru k ceně. Zařadil bych ho mezi levnější projektory. Projektor kupován z Tipa.eu za 2 400,- Kč (7/2022) a za ty peníze si myslím, že super.

Prvně asi něco na téma zvuku. Dost se tu v recenzích objevuje, že nemá moc dobrý reproduktor. Tady bych chtěl asi zdůraznit, že záleží na druhu použití. V obýváku v bytě je síla zvuku dostatečná. Pokud bych ho chtěl využívat v nějaké větší místnosti (hospoda, klubovna...) nebo venku, už by to asi nestačilo.
Kvalita zvuku není nikterak skvělá, ale za vyloženě špatnou. Je nutné zohlednit fakt, že je to reproduktor vestavěný v projektoru. A projektor je zařízení v první řadě na projekci obrazu a reprodukce zvuku je zde pouze "doplněk", nikoliv hlavní parametr :) Při nedostatečné kvalitě nebo síle zvuku je možné využít audio výstup, který projektor má, nebo jednoduše připojit zdrojový notebook k reproduktoru třeba přes Bluetooth nebo klasicky "po drátu".

Dalším plusem je možnost připojení přes WiFi. Můžete tedy na plátno sdílet obraz přímo z telefonu, což je taky super.

Projektor má samozřejmě i své vady. První z nich je, že i když projektor nabízí možnost "naklopit" obraz, pokud je projektor níž (nebo výš), než prostor, kam promítáte. Naklopit obraz lze, ale v tu chvíli se vám nepodaří dokonale zaostřit buďto spodní, nebo horní hranu. Je to ale opravdu kousek, a při naklopení obrazu nelze ani očekávat úplnou ostrost hran (obzvlášť v téhle cenové kategorii).
Za další drobnou vadou na uživatelském komfortu bych označil hlučnost větráčku. Jede od okamžiku zapnutí "na plný plyn" a pokud projektor používáte v místnosti jako je obývák, je ten hluk docela znát. Není ovšem takový, že by přes něj nebylo nic slyšet. Ale je tam.

Projektory stejné kategorie jsou oproti tomuhle poměrně dražší, a projektory se srovnatelnou cenou mají horší parametry. Parametry jako takové průměrné, ale vztaženo k ceně velmi slušné.
Obraz dobrý, zvuk za mě také (a případně snadno řešitelný 3,5mm Jack konektorem), přítomnost WiFi je hezkým bonusem, který v téhle třídě není úplně standardem. Někteří uživatelé jistě ocení i menu komplet v češtině. Osobně jsem zvědavý na deklarovanou životnost.

Pár vad na kráse má, ale s touhle cenovkou to není nic zásadního. Proto 90 %.

Optoma W371

Optoma W371

Ověřený zákazník Alza.cz Eddy

Přidáno: 19. ledna 2023

Zakoupeno v Alza.cz

• Splňuje, co jsem očekával. Nízká váha, dobrá svítivost.

Ověřený zákazník tipa.eu Luke0111

Přidáno: 19. ledna 2023

(naposledy upraveno 19. ledna 2023)

Zakoupeno v tipa.eu

• Kupodivu dobrý obraz i na velké ploše (stěna v bytě 4x2m)
  • Zvuk též není marný
  • Tichý chod (mám srovnání i s mnohem dražším zařízením)
  • Ideální poměr kvalita x cena
  • Zatím se mi nepodařilo spárovat projektor a tablet, ale to se poddá, mám ho zatím krátce

Kupoval jsem ho s lehkým pesimismem, ale výsledek předčil očekávání. Za ty peníze dostanete dobrý přístroj.

Vankyo Leisure 495W

Vankyo Leisure 495W