Nejnovější recenze ze sekce Projektory

Epson EH-TW5600

Epson EH-TW5600

Petr Nemecek Petr Nemecek

Přidáno: 15. října 2017

• zpracovani, je videt, ze EPSON je spicka na trhu
  • v teto kategorii nejlepsi obraz co jsem mel moznost videt
  • Obraz je skvely a velmi ostry zase o krok dal nez u tw5300
  • Vyborne vyvazene profily barev (kino, dynamicky-sport...)
  • Svetelnost - divam se i pres den bez zatazenych rolet
  • v ECO rezimu prijatelna "hlucnost"
  • lens shift
  • moznosti nastaveni, lze toho opravdu hodne nastavit a clovek
  • si tak muze prizpusobit projektor k obrazu svemu
  • absence duhoveho efektu
  • vyborna cocka (Zoom), lze nastavit od maleho po veliky obraz
  • frame interpolation - na hry a sport skvela funkce
  • docela dost topi - vytopi vam docela velkou mistnost (prestoze v ECO rezimu je hluk na nizke urovni)
  • v normalnim rezimu je hlucnejsi (nicmene normalni rezim nepotrebuji, svetelnost je na ECO velice dostacujici)
  • je to novinka a v alze jsem ho koupil za 21 tis., coz je tak o 2 tisice vic, nez bych si predstavoval, ale i tak za to stoji!

Skvely projektor, nejlepsi v teto kategorii. DLP nekupovat, tohle je proste jina liga

Epson EH-TW5650

Epson EH-TW5650

Anonym Anonym

Přidáno: 14. října 2017

Zde jedna z prvních a skutečně odborných recenzí - Google Překladač to přeloží celkem srozumitelně. Projektor si odnesl 95%.

Změřený dynamický kontrast: 64 132 : 1
Přirozený kontrast v režimu kino 1700 : 1
Režim kino splňuje normu Rec.709
Zpoždění v nastaveném rychlém režimu 28,7 ms

Ověřený zákazník PeKro spol. s r.o. Karel.Play3

Přidáno: 7. října 2017

(naposledy upraveno 12. října 2017)

Zakoupeno v PeKro spol. s r.o.

• kvalitní provedení výrobku
  • příjemný a kompaktní design
  • potěšující výkon (na takového mrňouse)
  • příznivá cena (i náhradní lampy)
  • dostatečná výbava (vstupy)
  • tichý chod větráku (ECO mód)
  • relativně dlouhá životnost lampy
  • solidní možnosti ručního nastavení obrazu
  • slušné zoomování objektivu
  • zabudovaná krytka objektivu
  • dálkové ovládání s baterií
  • zážitek překonávající jakýkoliv televizor
  • zážitek překonávající i klasická velká kina
  • slyšitelný chod větráku (NORMAL mód)
  • vyšší spotřeba než klasický televizor
  • chybějící anténní vstup
  • dálkové ovládání není podsvícené
  • nutnost zatemnění (při denní projekci)
  • nutnost přestavby obývacího pokoje
  • ani s jedním "negativem" uvedeným výše nemám nejmenší problém, jen je uvádím pro případné zájemce :)

Na začátku recenze jen poznamenám, že je EPSON EH-TW 5350 mým prvním Full HD projektorem v životě a částečně asi i díky tomu lze můj prvotní dojem popsat jako neskutečně nadšený. Nejvíce mě ze současné nabídky projektorů fascinoval model téže značky (vyšší třída EPSON EH-TW 6700), ovšem ten byl nad moje současné finanční možnosti a tak jsem zvolil nižší třídu projektorů s cenovkou do 20 tisíc Kč. Jako velmi dobrý se jevil právě EH-TW 5350 a po 3 týdnech používání a testování můžu napsat, že jsem si svůj první projektor nevybral vůbec špatně :)

Projektor je velmi dobře zpracovaný, plastová kapotáž pěkně slícovaná a jako celek působí hezky. Barva není bílá, je spíše krémová, ale to nic nemění na tom, že je to jednoduše sympaťák. Přístroj mám nainstalovaný v konferenčním stolku, tedy necelý metr od sedících osob a jede-li projektor na ECO mód, tak o něm ani nevím. V případě přepnutí na NORMAL mód o sobě dá vědět a při tichých scénách je ventilátor chladicí lampu slyšet. Ovšem ECO mód je sám o sobě natolik dobrý, že používám jenom ten, takže jsem s tichostí projektoru spokojený. Navíc pomohlo i to, že jsem do konferenčního stolku napasoval menší 30W reproduktory, takže je i ozvučení pohodové a mnohonásobně lepší než jednoduchý 5W reproduktor, který je zabudovaný v přístroji..

Prozatím pouštím filmy na nově vymalovanou bílou stěnu a i když není její povrch ideální, tak je výsledek velmi, velmi dobrý. V budoucnu bych určitě chtěl investovat do projekční plochy, ale ceny profesionálně vyráběných speciálních pláten v pevném rámu jsou hodně divoké a v případě mojí úhlopříčky 150´ (370 cm) jsou doslova šílené, minimálně pro normálního člověka. Takže se nabízí i varianta domácí výroby, která zřejmě nakonec vyhraje, jelikož se přece jen za úplně nešikovného nepovažuji :)

Pokud jde o výbavu, tak vstupů / výstupů je v zadní části projektoru dostatek, alespoň tedy v téhle cenové třídě a tím pádem jsem spokojený, i když ten anténní vstup tam být mohl. Na zakoupeném projektoru mě potěšila i drobnost jakým je krytka objektivu, která je přímo součástí "kapotáže" a v době nečinnosti přístroje zabrání zbytečnému usedání prachu na čočku. Pěkný detail :)

Projektory jsou všeobecně určené především pro projekci se zatemněním (minimálně ty levnější typy) a jak asi většina rozumně uvažujících lidí tuší, s denním světlem se moc nekamarádí. Pravidlo "čím větší je tma, tím lepší je obraz" je rozhodně pravdivé a má-li mít pouštění filmů za denního světla smysl, je zatemnění oken nutností. Podle mě tahle skutečnost nejvíce brání většímu rozšíření projektorů do domácností, což je veliká škoda. Osobně jsem zatemnění místnosti vyřešil nákupem zatemňovací látky a ušitím závěsů. Jaký je zhruba rozdíl mezi projekcí ve dne bez zatemnění a projekcí ve dne se zatemňovacím závěsem lze porovnat na následujícím obrázku..

Další věcí, která mě potěšila a vlastně i překvapila, protože jsem s projektory neměl do nedávna větší zkušenost, bylo "zoomování" objektivu, které částečně pomůže s konečným umístěním přístroje. V mém případě je projektor EPSON EH-TW 5350 vzdálený cca. 3,9 metru od stěny a zvětšení / zmenšení obrazu je v řádu 0,7 metru úhlopříčky. To znamená, že při zoomu na maximu je úhlopříčka 370 cm a na minimu je úhlopříčka 300 cm..

Propojení s notebookem, stolním PC nebo s BD přehrávačem je přes HDMI vstupy rychlé a jednoduché. V případě chuti je možnost připojit k projektoru i moderní herní konzole typu PLAYSTATION 4 PRO od společnosti Sony nebo XBOX X od společnosti Microsoft a užít si své oblíbené videohry na maximum. Po mojí prozatím krátké (ale o to nadšenější) zkušenosti s HD projektorem jsem došel k závěru, že pokud to člověk myslí s filmy vážněji, respektive komu jde u filmů především o nezapomenutel​ný zážitek, tak tomu lze doporučit jediný - přesunout svůj zrak z HD televizorů směrem k moderním HD projektorům a vyzkoušet si projekci na vlastní oči..

Nemám pochyb o tom, že s moderním domácím kinem Vás už nejspíš v předražených kino komplexech typu Cinestar nikdy neuvidí a to jednoduše proto, že si díky HD projektorům uděláte svůj kino večer kdykoliv jenom budete chtít, v kvalitě v jaké budete chtít a to všechno v teple Vašeho domova. Jenom se toho nebát :)

Na závěr jen dodám, že projektor jako takový není tak univerzální jako klasický televizor, ale jde-li o skutečný zážitek, tak se s ním nemůže rovnat žádný televizor, byť by byl sebedražší. Kdo touží po nezapomenutelném zážitku (podívat se k večeru na 1-2 filmy nebo si na 2-3 hodiny denně zahrát videohry), tak ten by měl o pořízení některého moderního projektoru začít vážněji uvažovat, stojí to za to. I když i projektory mají svá "ALE", tak EPSON EH-TW 5350 je rozhodně povedeným domácím projektorem za přijatelný peníz, který je zajímavou volbou pro nováčky ve světě projektorů..

Hezký den a spoustu krásných životních zážitků :)

Acer P1387W

Acer P1387W

Ověřený zákazník CZC.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. října 2017

• Svítivost

Nevím

Hluk projektoru: Hlučný pouze při větší zátěži
Nastavení funkcí a ovládání: Velmi intuitivní
BenQ W1070+

BenQ W1070+

Ověřený zákazník CZC.cz Franta V.

Přidáno: 2. října 2017

Přidáno: 24. září 2017

Zakoupeno v Rejnok IT

• Slabá lampa
  • Korekce lichoběžníkového zkreslení

Funguje dobře při vzdálenosti 2-3 m od zdi. Potřebuje přítmí, jinak je obraz mdlý. Ideální kontrast jen ve tmě.
Korekce lichoběžníkového zkreslení je mechanická (nejspíš otáčí displej). Funguje, ale je nepoužitelná. Po korekci se dostane valná většina obrazu mimo ohnisko čočky a nelze zaostřit celý.
Chlazení vysokootáčkovým ventilátorem probíhá po celou dobu zapnutí.
Při umístění dál než 4m od stěny už nedokáže zaostřit.
Přes výše uvedené je to dobrý stroj za ty peníze. Vhodný je ale pouze pro nenáročné promítání.

Philips PicoPix PPX 3610

Philips PicoPix PPX 3610

Ověřený zákazník KancelarskePotreby.net Peta S.

Přidáno: 18. září 2017

(naposledy upraveno 18. září 2017)

Zakoupeno v KancelarskePotreby.net

• Opravdu mini!
  • Výdrž na baterii cca 2 hodiny (v ECO režimu)
  • Touchpad/dálkový ovladač
  • Čtečka SD karet
  • HDMI
  • WiFi
  • 854x480 je dnes už málo, je to taková spíše nouzovka
  • Starý a neupdatovatelný Android 2.3.1

Zakoupeno za účelem promítání filmů. Dá se to, ale žádná výhra to teda není. Přesvědčujícím argumentem byla velikost, která by se dala přirovnat k středně velké dámské peněžence. Na přenášení opravdu skvělé řešení.

Optoma ML750ST

Optoma ML750ST

Ověřený zákazník T.S.BOHEMIA a.s. M

Přidáno: 17. září 2017

Zakoupeno v T.S.BOHEMIA a.s.

Je to super projektor a kladné recenze rozhodně nepřeháněly!

Acer K135i

Acer K135i

Anonym Anonym

Přidáno: 15. září 2017

• malá velikost
  • přehřívání žárovky
  • slabý ventilátor (poruchový)

nedoporučuji
probíhá 3. reklamace i po výměně za nový kus

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Machy

Přidáno: 14. září 2017

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Dobrý výkon za přijatelnou cenu
  • Pouze napájecí kabel...

Optoma HD142X

WiFi FOREVER MLP-100

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 6. září 2017

Zakoupeno v K24.cz

Výrobek nemá český návod. Pouze Polský a Anglický.
Výrobek je vhodný k domácímu promítání. Odpovídá cenové kategorii. Doporučuji.

Nastavení funkcí a ovládání: Složité

Robert Robert

Přidáno: 6. září 2017

• je skladný
  • provedení z levných plastů
  • extrémní hlučnost
  • svítivost
  • zvuk repráku
  • ...a asi všechno ostatní

Projektor jsem si pro srandu koupil před pár měsíci, protože mě zajímalo co to za ty peníze bude. Tenkrát to bylo něco okolo 2500Kč ale ani za ty peníze co to stojí teď to nestojí. Hluk větráku je opravdu extrémní a v levných plastech rezonuje a dokresluje úžasnou atmosféru každého postapo filmu. Nelze jej odsrtanit ani vypodložením větráčku gumou (vyzkoušeno). V úplné tmě je obraz ubohý, v nějakém tom lehkém osvětlení v podstatě vidět není. Před pár dny jsem si koupil normální projektor a tenhle chtěl známý koupit, ale shodli jsme se, že ho raději použiju jako lampičku do ateliéru, než abych ho odradil od projektorů obecně. Reálná hodnota je někde okolo pětistovky, za to by už stál. Zvuk z reproduktorů připomíná vážně staré rádio od vietnamců. Nevím co k tomu víc říct, snad jen že je to jeden z nejpříšernějších produktů v téhle kategorii, který jsem kdy měl v ruce a jestli si nechcete pokazit chuť na projektor, určitě si to nekupujte. Mám s projektory opravdu letité zkušenosti, včetně LED projektorů a tohle nevidělo vlastnosti kvalitních výrobců ani z okýnka vlaku. Pokud ale sháníte dobrou LEDlampičku, nebo... hm... já vlastně nevím, k čemu jinému by se to mohlo hodit, tak do toho běžte.

BenQ MS527

BenQ MS527

Ověřený zákazník CZC.cz Lucký vrch

Přidáno: 4. září 2017

Zakoupeno v CZC.cz

• Za slušné peníze slušná kvalita

Ověřený zákazník ExaSoft.cz Kosťa

Přidáno: 4. září 2017

Zakoupeno v ExaSoft.cz

• Výkon nad cenovu relaciu ( osobny nazor )

GOCLEVER CINEO Vivid GCPCVIV

GOCLEVER CINEO Vivid GCPCVIV

David David

Přidáno: 2. srpna 2017

• přehrává různý formáty přímo z hdd přes usb, titulky
  • rozlišení
  • žádný složitý nastavování i menu je OK
  • za tmy docela koukatelnej obraz i při větší úhlopříčce
  • lichoběžníková korekce obrazu (pouze horizontální)
  • životnost lampy
  • hluk... skoro jak ventilátor na wc
  • zvuk.. vestavěné repro jsou spíš šumítka a v kombinaci s hlukem aby měl člověk ještě naslouchátko
  • za dne nebo lehkýho šera zapomeňte na úhlopříčku nad 1,5m
  • zmateně rozmístěná tlačítka na ovladači (ale to je asi o zvyku)
  • působí děsně plastově,hlavně zaostřování obrazu (leč funkční)

rozhodně to neni projektor na promítání fotbalu v hospodě při normálním osvětlení, to by z toho diváci moc neměli...Na druhou stranu když se zvuk napíchne na nějaký audio a je dostatečná tma(nemusí bejt úplně jak v jeskyni), tak je projekce v pohodě. Za ty prachy nečekejte zázraky, ale zas nějakej propadák to taky neni. Já osobně jsem s tim na večerní venkovní promítání OK.

BenQ W600

BenQ W600

Martin Michalčík Martin Michalčík

Přidáno: 31. července 2017

• Docela hezký obraz dokud projektor byl funkční
  • Velmi nízká životnost. Projektor jsem moc nepoužíval a po 240h odešel čip. Projektor není už v záruce a cena opravy cca 8200 Kč

Nikdy už od společnosti BENQ nic nekoupím. Čekal jsem, že časem odejde lampa, ale aby byl po 240h provozu projektor na vyhození je dost trapný. Za mě je to poslední zkušenost s touto firmou.

Ověřený zákazník alemat.cz zdeněk

Přidáno: 31. července 2017

Zakoupeno v alemat.cz

je velmi skladný ,navic je možno promítat s vícero zdrojů

Ověřený zákazník SOFTCOM.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 28. července 2017

Zakoupeno v SOFTCOM.cz

pokud nejste citliví na "rainbow" efekt, tak je to dobrý projektor. V eko režimu přijatelný hluk. Po setmění na 100 palcovém plátně dobrý obraz i na eko.