Nejnovější recenze ze sekce Projektory

Epson EB-U05

Epson EB-U05

Ověřený zákazník ITAGE, spol. s r.o. Ověřený zákazník

Přidáno: 21. října 2019

Zakoupeno v ITAGE, spol. s r.o.

cena - výkon, promítá opravdu pěkně

Epson EH-TW650

Epson EH-TW650

George George

Přidáno: 11. října 2019

(naposledy upraveno 11. října 2019)

• FullHD rozlišení
  • Velice dobrá svítivost - prakticky používám v 99% režim ECO
  • Dlouhá výdrž lampy (deklarováno 7500 hodin v ECO, což je asi 7 let při cca 3 hodinách denně, což je prakticky životnost samotného projektoru)
  • Možnost se připojit i přes VGA, či audio/video kabely (cinche)
  • Wifi - pro bezdrátové promítání z mobilu
  • Integrovaná zavírací krytka čočky
  • Dobře řešené polohování - hlavně přední nožička
  • 3LCD technologie (žádný rainbow efekt a blikání obrazu, jako u DLP technologie)
  • Cena - v této cenové kategorii asi nejlepší projektor
  • Nemá audio výstup (to je asi největší chyba)
  • Nemá podsvícené ovládání

Nejdříve jsem zakoupil v akci o 1000Kč levnější a s plátnem zdarma DLP projektor Optoma HD27e (výborné parametry - navíc měl oproti Epsonu 3D podporu a audio výstup, sice DLP, nicméně spousta uživatelů ho chválila, že je to v pohodě, rainbow efekt nehrozí apod.).
S tímto projektorem jsem vydržel jeden víkend (nasvítil jsem asi 13 hodin).. bolely mě z toho oči, rainbow efekt jsem stejně pociťoval, takže jsem ho zabalil a odnesl zpět do obchodu a rovnou jsem objednal EPSON.
Nyní asi po 30 hodinách provozu mohu říct, že jsem udělal dobře, že jsem projektor vyměnil za tento model - to je nebe a dudy. Epson nijak nebliká, žádné rainbow efekty v obraze, oči z toho nebolí, dokonce se mi zdá že i má ve výsledku lepší obraz než ta Optoma.

Jediné mínusy, které musím zmínit jsou:
Nepodsvícené dálkové ovládání (Optoma má) - projektor přece jen používáme výhradně ve tmě, nebo zatemněné místnosti a tak se podsvícení hodí. A další (a pro mě docela zásadní) mínus je absence zvukového výstupu - například použití Google Chromecast to značně ztěžuje. U Optomy jsem zapojil do HDMI Google Chromecast (napájení přímo z USB portu na projektoru) a zvuk jsem pak vytáhnul přes audio výstup do externích reproduktorů - EPSON z nepochopitelného důvodu audio výstup nemá, takže buď můžete poslouchat zvuk z integrovaného 2W "chrastítka", nebo mezi Google Chromecast a projektor použít např. AV receiver s vlastním zvukovým výstupem. A když už jsme u integrovaného repráčku, tak nutno podotknout, že Optoma HD27e má 10W - zkoušel jsem chvíli hrát i z repráčků a zde Optoma vyhrává, nicméně v nouzi je repráček také použitelný.
Celkově EPSON vyhrává i možností vertikální a horizontální korekce obrazu (opět pro porovnání: Optoma HD27e má jen vertikální korekci) a celý systém je prostě u EPSONu lépe vyvedený.
Větráček při ECO trošku hučí, ale celkově je hodně tichý - při filmech to není vůbec znát (testuju to cca 1,5m od hlavy) .Na normální režim hučí o něco více. (u Optomy nebyl slyšet prakticky vůbec - tam bylo zase slyšet jemné pískání barevného kolečka RGB).

Také jsem v plusech zmiňoval polohování projektoru - právě při srovnání s Optomou HD27e to je paráda - přední nožička vyjede na jeden stisk, doladí se to zadními šroubovacími nožičkami. Optoma má v předu šroubovací nohu, vzadu také a ještě (zcela nepochopitelně) má vzadu štelovací jen pravou nohu a levá je pevná.. to je prakticky nepoužitelné a tady na plné čáře vyhrál EPSON. Pokud plánujete projektor přenášet a rozhodujete se mezi těmito dvěma modely, tak bacha na to, zde EPSON zase vyhrává. A vyhrává i tím, že má integrovanou zavírací krytku čočky, kterou Optoma nemá vůbec.

Závěrem - projektor používám převážně na filmy a hraní her přes PS4 - vše naprostá spokojenost.

BenQ MH733

BenQ MH733

Ověřený zákazník K24.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 4. října 2019

Zakoupeno v K24.cz

• naprosto perfektní svítivost, používáme na dálku cca 8 m a obraz na zdi (bez plátna) je dokonalý, vč. velikosti zobrazované plochy, prostě paráda

Přidáno: 2. října 2019

• kompaktnost
  • lze promítat i přes den (jen je třeba místnost lehce zatmavit)
  • konektivita (připojíte ke všem současným zařízením jak bezdrátově, tak s kabelem a menší odezvou)
  • výdrž baterie (2-3 hodiny při maximálním jasu)
  • několikrát se stalo, že se větrání nezaplo (jednou se přehřátý projektor sám vypnul po asi 30 minutách)
  • obraz nelze otočit o 90° (což je například pro prezentace s tabletem problém, při airplay z tabletu s obrazem orientovaným na výšku byl text nečitelný)
  • nelze upravit velikost obrazu (kromě pohybu s projektorem)
  • reproduktor je paradoxně tišší než větrák chlazení
  • mám silné podezření, že projektor nemá native fullHD

Velice zajímavý a inovativní produkt, nicméně po mnoha stránkách působí nedokončeně. I přes četné nedostatky jsem si ho ale chtěl nechat, nakonec z něj však nefunkční větrák prostě činí nejistou koupi, neboť se projektor přehříváním poškozuje a mám pochybnosti ohledně životnosti, notabene spolehlivosti. Také bych se určitě neurazil, kdyby výrobce zveřejnil podporované bluetooth codecy.

Reakce obchodu Milica

Děkujeme za podrobnou recenzi produktu, vážíme si toho. Milica

BenQ TH535

BenQ TH535

Přidáno: 28. září 2019

• krásný obraz, pro domácí kino naprosto dostačující
  • množství konektorů
  • hezký kompaktní design
  • funkce Barva stěny - možnost barevné úpravy projekce
  • funkce EcoBlanc - možnost vypnutí obrazu při přestávce ve sledování
  • možná trochu hlučnější ventilátor
  • vydává teplo, v létě může být nepříjemné
  • obraz se zapne rychle, ale chviličku trvá, než se lampa rozsvítí naplno
  • v příslušenství je pouze zastaralý (a tedy zbytečný) VGA kabel

Projektor mám 2 měsíce a zatím jsem s ním velice spokojen. Instalace na strop se zadařila, i když vyměřit jeho umístění přesně proti plátnu byl trochu oříšek. Přínos úsporného režimu SmartEco budu moci zhodnotit až podle životnosti lampy.

BenQ TK800M

Přidáno: 15. září 2019

Zakoupeno v CZC.cz

• Krásný obraz
  • Projektor je příliš hlučný, i na ECO

Projektor by byl výborný, nebýt hluku z ventilátoru. Proto jsem vrátil a koupil si dražší a tišší EPSON.

Anker Nebula Capsule (M1)

Anker Nebula Capsule (M1)

Anonym Anonym

Přidáno: 10. září 2019

Zakoupeno v Rejnok IT

• dobrá cena
  • velice slabá žárovka

Kvalita obrazu odpovídá tomu o jakou třídu zařízení jde, ale slabá lampa sráží možnost použití na promítání ve tmě nebo aspoň šeru

Viewsonic PA503W

Viewsonic PA503W

Ondřej Huk Ondřej Huk

Přidáno: 6. září 2019

(naposledy upraveno 8. září 2019)

• obraz
  • ideální na domácí promítání filmů
  • snadné ovládání
  • dobré rozlišení (titulky u filmu jsou skvěle ostré, na čtení drobnějšího písma to ale není)
  • je lehký
  • design je v pohodě, až na to logo papoušků, je to vkusné zařízení
  • obraz je vidět relativně i za dne, i když samozřejmě v rámci možností (zatáhnout trochu závěsy a jde to)
  • nedostatků je dost, ale ve směs drobnosti
  • absence krytky na promítací čočku (zapráší se)
  • nemá USB konektor, pouze archaický MiniUSB, který je relativně k ničemu - je potřeba přikoupit redukci
  • pokud je v zásuvce, na horní straně projektoru každých pár sekund blikne modré světýlko (pokud budete mít projektor v místnosti kde spíte, nic moc..)
  • kalibrace obrazu je pouze verticální, horizontální to nemá (tzn. je potřeba mířit rovně na stěnu, nikoliv ze strany. Pokud položíte projetor například na židli a míříte výše, tak to není problém, to lze nastavením projektoru vyrovnat)
  • zvuk z repráků je nepoužitelný
  • i u projektorů za 3 tis. jsem viděl v příslušenství HDMI kabel, tady nikoliv, tady je jen retro VGA kabel

Pořídili jsme si ho na promítání filmů v malým bytě, hlavním parametrem byla svítivost, životnost, obraz. Obraz je opravdu parádní. Musím přiznat, že první dojmy jsou velká spokojenost. Ty negativa jsem sepsal jen, aby s tím člověk počítal, není to nic, co kdybych věděl předem, tak bych ten přístroj nekoupil, ale myslím, že je dobré o nich vědět.

Forever MLP-100

Forever MLP-100

Ověřený zákazník ONLINESHOP.cz Ověřený zákazník

Přidáno: 25. srpna 2019

Zakoupeno v ONLINESHOP.cz

Dobrá cena, jasná obsluha, vyrovnání úhlu promítání

Reakce obchodu ONLINESHOP.cz

děkujeme za Vaši recenzi produktu, přejeme pěkný den a budeme se těšit na Vaše další nákupy.
ONLINESHOP.cz

Přidáno: 19. července 2019

Zakoupeno v Milica

• v promo videu jsou všechny
  • Ovládání
  • dotykový panel je nespolehlivý a prakticky těžko použitelný - ovládání na trojnožce během produkce je akrobacie s často nechtěným výsledkem; rolování je tragické. Je třeba mít po ruce další heblo, což je proti smyslu volby produktu.
  • špatný signál z dálkového ovládače, musí se cílit na určitý bod z určitého směru (pravěk v porovnání např s ovladačem led osvětlení, který musím mít samzřejmě po ruce)
  • Napájení
  • kombinace napájení z notebooku a připojení externího dat. uložiště způsobuje kolaps
  • proklamované výdrži se baterie ani nepřiblížila - plně nabitá nevydržela dvouhodinový film (volume naplno)
  • automatický restart při napojení na zdroj - i to se stalo
  • Spolupráce s externími uložišti
  • slabý wifi přijímač
  • připojení bluetooth šlo na ubuntu jednou, hlásí spárování, ale přenos nefunguje;
  • při dalším pokusu po půlhodině zkoušení různých posloupností kroků jsem našel tu správnou, přirozeně si ji nepamatuji, takže příště počítám s tím, že mi "připojení k bluetooth" bude zase trvat půlhodinu
  • sdílená obrazovka (funkce eshare) vykazuje značné zpoždění zvuku za obrazem
  • mini-HDMI opravdu zaskočí - hned aby se sháněla nějaká redukce (našel jsem dvě mikro do 2 minut, mini hledám marně)
  • funkční spolupráci s chytrou televizí na základě zkušeností při představě nepředvídaných komplikací vzdávám předem
  • Projekce filmů
  • nedává zvuk dolby digital filmů
  • nemá dost kodeků, některé běžně přehratelné filmy nedá, podobná neschopnost jako u chytré televize
  • Drama v exteriéru
  • v exteriéru nestačí "až zapadne slunce", ale musí být "až se hodně setmí"
  • reproduktor musí být při produkci nejváženější člen společnosti, jinak myslete na repráky, prodlužku, napájení a modlete se, aby něco nenavlhlo, aby návštěva nezakopla o nějaký kabel, aby neodlétlo plátno, aby stačily sloty v prodlužce, aby nezůstal adaptér na aljašské zástrčky "někde v zásuvce", aby pracně zapojená a už dost spletitá a objemná kombinace fungovala pro produkci z externího dat. uložiště pro zamýšlený snímek a aby se partnerka bez prskání mezitím starala o hosty a aby mezi nimi nebyl strejda, který by se příliš staral o ni :o
  • nevhodný pro zarputilé ctižádostivé lamy, mezi něž se recenzent řadí

Střední dobu zprovoznění nahodilé produkce odhaduji na 15 min, může se výrazně zkrátit, když jste kompromisní typ, např. pustíte si to, co jde, a zapomenete na film, na který jste se třeba celý den těšili; ostatně proč si kazit letní večer? Můžete ale skončit v zóně "osvědčené" historie Youtube...
Pokud na vše rychle zapomenete, užijete si opravdu nádherné chvíle v kině, třeba v letním.

Reakce obchodu Milica

Děkujeme mnohokrát za recenzi produktu i když ne úplně pozitivní :)

Splittopp Splittopp

Přidáno: 15. července 2019

• Množství příslušenství
  • Lichoběžníková korekce
  • Ostrost
  • Wi-FI
  • Bluetooth
  • Dálkový ovladač

Projektor používám doma k promítaní večerních filmových večerů s rodinkou, přes den svítivost 200 lumenů nestačí :( ale s tím se dá u tak malého zařízení jistě počítat a neslouží k tomu. Dále vidím velké plus v rychlosti nabíjení, které opravdu za 15minut nabije projektor na cca 40-60minut přehrávání. Pokud jedu někam do kempu, kde se chystám projektor používat, vždy si raději beru powerbanku.

Ale94 Ale94

Přidáno: 10. července 2019

• Rozhodně vlikost :D
  • Množství funkcí
  • HDMI připojení
  • Možnost dokoupení příslušenství
  • Autokorekce
  • O něco menší výdrž baterie
  • Ne vždy FULL HD!! Čeká se na firmware

Projektor beru na chalupu, tam promítáme o večerních hodinách na fasádu a super :D

Přidáno: 22. června 2019

• Opravdu krásný obraz
  • Funkce
  • Velikost :D
  • Výdrž optimální
  • Systém android
  • Součástí ovladač

Projektor PIQO jsem si objednal spíše jako hračku pro děti, ale od té doby jej používám spíše já, promítáme o sto šest. Děti mají možnost hraní her přes zrcadlení obrazovky, já preferuji možnost přehrávání přes USB disk či kabel HDMI. Také mne příjemne překvapila cena, která je ve srovnání s konkurencí velmi dobrá.. Děkuji obchodu Milica za dodání produktu.

Přidáno: 21. června 2019

• Kompaktní provedení
  • Slušná výdrž na baterku
  • Vlastní rozhraní na YouTube a další služby. Stačí připojit na wifi a lze spouštět obsah
  • Hlučný ventilátor
  • Ne až tak velká svítivost
  • Velmi pomalý (nepoužitelný) přenos při odesílání obsahu z mobilu - můj mobil Samsung S10

Reakce obchodu Milica

Děkujeme mnohokrát za Vaši recenzi, výrobce každým dnem pracuje na aktualizaci firmwaru, který by měl některé z těchto vad, jako je přenos mezi zařízením Samsung vyřešit. Hezký den, Milica

BenQ GV1

BenQ GV1

Přidáno: 19. června 2019

• Malý
  • Přenosný
  • Zvuk není špatný
  • Obraz je podprůměrný za ty prachy ale to je dáno rozlišením ve specifikacích.
  • Párování a rozhraní je otřesně složité
  • Sdílení obrazu přes wifi se hodně seká, ale to je možná jen mým routrem, to jsem nepátral.
  • Nemá žádný jiný připojení než wifi nebo USB-C
  • USB-C vstup - absolutně jsem nepochopil jak nasdílet obrazovku telefonu, googlil jsem hledal a pátral a nepodařilo se.
  • Sdílení obrazovky PC přes wifi se musí pouze přes Chrome a to je dost krkolomný
  • Jas se zataženými žaluziemi je žalostný, v podstatě je to vidět jen za tmy.

Velmi podprůměrný projektor do 14 dnů vracím, možná jsem od toho očekával příliš. Nápad super, kdyby to měla nějaký normální prostředí HDMI a lepší jas, tak by to byl super kompaktní projektor, takhle to je jen drahý a k ničemu. Když to BENQ dotáhne a vychytá mouchy, tak to bude super věc. Tohle ale bohužel není k ničemu.

Přidáno: 7. června 2019

• miniaturní velikost
  • nízká váha
  • fullHD (jakmile se opraví chybné nastavení novým firmwarem)
  • ve své třídě slušný světelný výkon
  • lze ovládat pomocí myši
  • horší ovladatelnost ostření + touchpadu (daň za celkovou velikost)
  • u videa je při připojení externího reproduktoru přes bluetooth patrné zpoždění zvuku (přes kabel bez problémů)
  • větráček je slyšet i při nejvyšší hlasitosti interního reproduktoru
  • Výdrž na baterii při sledování videa při nejvyšším jasu, zapnuté wifi a BT je cca 2 hodiny - udáváno je 5 (ale není dáno za jakých podmínek)

Projektor jsem zakoupil protože čas od času potřebuji něco odprezentovat a zajišťování projekční techniky, nebo nošení velkého projektoru je pro mě komplikace.

Předně mě u něj zaujal poměr výkon / cena, konkrétně fullHD.

Po dvou týdnech používání jsem zatím naprosto spokojen. Děti se na něm koukají na pohádky a pokus o prezentaci skončil taktéž úspěšně. Jen bylo nutné zajistit, aby se v místnosti prezentace zatáhly závěsy. S větší intenzitou okolního světla klesá kvalita obrazu. Kromě zatemnění to lze řešit i zmenšením úhlopříčky.

Maximální udávanou úhlopříčku 200" jsem zatím neměl možnost vyzkoušet, ale předpokládám, že v absolutní tmě by to nemusel být problém. Promítám na plátno s úhlopříčkou 80".

Za mě zatím naprostá spokojenost. Projektor bych doporučil všem lidem co jsou v pohybu a chtějí vyšší kvalitu obrazu, protože přenositelnost a vysoké rozlišení* jsou klíčové vlastnosti tohoto produktu.

*zatím 1280x720 - čeká se na patch od výrobce (7.6.2019)

Tomas Powder Tomas Powder

• Tichý režim
  • Kvalita zpracování
  • Připojení
  • Kompatibilita
  • Zatím jsem na nic nepřišel

Na tak malý projektor super funkce. Využívám na cestách a toulkách po světě.

Zobrazuji 381 - 400 ze 500 recenzí 1...18 19 [ 20 ] 21 22...25